ورود به سایت

ساختار پارتیشن تک جداره دارای یک جداره با اسکلت باریک و بسیار ظریف بوده و جداره های آن قابلیت آگوستیک ندارند و در فضاهایی استفاده میشود که استفاده از پارتیشن دو جداره یا فریم بزرگ پارتیشن شیشه ای امکانپذیر نمی باشد . این پارتیشن در انواع و مقاطع مختلف در بازار تولید میگردد و تعدادی از آنها به هیچ وجه استاندارد نبوده و در مقایسه با حداقل قابلیت پارتیشن اداری که یک دیوایدر محسوب میگردد نیز مشکلات عدیده ای دارند

محدودیتهای فنی ، استفاده از این پارتیشن را بسیار محدود کرده و با پیدایش طرح های پارتیشن دو جداره و پارتیشن های فریم الومینیوم استیل مقطع بزرگ، پارتیشن تک جداره فریم قدیم بازار خود را از دست داده است

انواع پارتیشن تک جداره

پارتیشن های تک جداره معمولاً با استفاده از یک پانل ام دی افی، شیشه ای یا آلومینیومی ساخته می شوند؛ بنابراین چون این نوع پارتیشن تنها متشکل از یک پانل است؛ عایق صدا و صوت نیست. ولی نحوه طراحی فریم انواع مختلف پارتیشن تک جداره به گونه ای است که بتوان قفل و یراق روی این نوع پارتیشن نصب کرد. اما علاوه بر این مشخصات که در بین تمام پارتیشن های تک جداره مشترک هستند باید بگوییم که بسته به ماده به کار برده شده در ساخت پارتیشن با ویژگی های متفاوتی روبه رو می شویم.

یکی از مدل های رایج پارتیشن تک جداره با استفاده از یک پانل ام دی افی ۱۶ میلیمتری تهیه می شود. اگرچه پارتیشن های تک جداره کلاً عایق صوت و صدا نیستند اما میزان نارسایی پارتیشن تک جداره ام دی اف نسبت به سایر مدل ها بیشتر است؛ علاوه بر این پارتیشن تک جداره ام دی اف تاثیر بسزایی در خلق یک فضای خصوصی و کاملاً پوشیده دارد. همچنین می توان با ابزار زدن سطوح این نوع پارتیشن تک جداره، نمایی زیبا ایجاد کرد و پارتیشن را به یکی از لوازم دکوراتیو محیط تبدیل نمود.

علاوه بر ام دی اف، استفاده از شیشه ۶ میلیمتری نیز در ساخت پارتیشن تک جداره شایع است. پارتیشن تک جداره شیشه ای هیچ کمکی به پنهان کردن فضای موردنظر یا جلوگیری از عبور صدا و حرارت نمی کند اما تاثیری شگرف بر سطح روشنایی محیط و کاهش مصرف برق دارد. همچنین این نوع پارتیشن تک جداره، نمایی مدرن و امروزی به ارمغان می آورد. اگرچه پارتیشن شیشه ای مانند پارتیشن ام دی اف منجر به حفظ حریم خصوصی نمی شود اما شیشه برعکس ام دی اف دچار پوسیدگی یا موریانه خوردگی نمی شود. ضمناً برخلاف پارتیشن دو جداره شیشه ای، نصب پرده کرکره ای در پارتیشن تک جداره شیشه ای امکانپذیر نیست.

پارتیشن تک جداره آلومینیومی، یکی دیگر از مدل های متداول پارتیشن تک جداره است. برای ساخت پارتیشن تک جداره آلومینیوم از یک ورق آلومینیومی ۴ میلیمتری استفاده می شود. این نوع پارتیشن تک جداره امکان طراحی لوگوی مشتری بر روی پارتیشن را می دهد.

مزایا و معایب پارتیشن تک جداره

در بین مزایا و معایبی که بین انواع پارتیشن تک جداره مشترک است می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • پارتیشن های تک جداره در رنگ ها و ترکیب های متنوعی تولید و عرضه می شوند و در نتیجه هر نوع سلیقه ای را راضی می کنند.
  • پروسه نصب پارتیشن تک جداره خیلی سریع و آسان است.
  • پروسه دمونتاژ پارتیشن تک جداره هم مانند پروسه نصب آن سریع و بی دردسر است.
  • قیمت پارتیشن تک جداره نسبت به پارتیشن دو جداره کمتر است.

  • پارتیشن تک جداره خاصیت آکوستیکی ندارد.
  • پارتیشن تک جداره عایق حرارات و گرما نیست.

محدودیت استفاده از پارتیشن های تک جداره

پارتیشن تکجداره محدودیتهای زیادی در استفاده و نصب داشته و بیشتر در فضاهایی استفاده میشود که طرح تقسیم بندب فضاها نا مشخص بوده و تیغه چینی مشخص و برای مدت طولانی طراحی نگردیده است و صرفا برای زمان کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد . پارتیشن تک جداره فریم قدیم دارای معایبی است که استفاده از از این محصول را به شدت محدود و کاهش داده یکی از اصلی ترین معایب این پارتیشن عدم استحکام بالای این محصول بشمار میرود پارتیشن تک جداره به سبسب دارا بودن مقاطع کم قطر فضای بیسار باریکی برای نصب داشته و اتصالات این پارتیشن بصورت خطی بوده و اتصالات خطی استحکام این پارتین را دچار مشکل کرده است .پارتیشن تکجداره فریم قدیم بصورت دیواره تک قابل استفاده نبوده و حتما میبایست بصورت کلاف در محیط استقرار یابد . وهمچنین کم قطر بودن مقاطع این پارتیشن عدم استحکام پانلهای آن را نیز شامل میشود.

جایگزین مناسب برای پارتیشن تک جداره

شاید در نگاه اول پارتیشن تکجداره کم هزینه تر از پارتیشن دوجداره ،پارتیشن دو جداره آگوستیک و پارتیشن شیشه ای به نظر رسد ولی با کمی تفکر می توان تیغه چینی و تقسیم بندی اصولی تر و مناسب تر را برای پارتیشن انتخاب کرد و پارتیشن های دو جداره وشیشه ای را انتخاب کرده و از قابلیتهای انها بهره برد .با دقت در طراحی و رسیدن به طرحی جامع و کاربردی و لحاظ کردن کلیه جوانب می توان به چیدمان و تیغه چینی دست یافت که علاوه بر استحکام بسیار بالا کلیه نیازهای ما را نیز پاسخ گو باشد. اگر پارتیشن تک جداره و پارتیشن های دو جداره را با یکدیگر مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد این دو محصول از لحاظ زیبایی و قابلیت فاصله ریادی با یکدیگر دارند.

دیدگاه کاربران

شما اجازه ارسال نظر را ندارید