ورود به سایت

پارتیشن دوجداره از معمول ترین و یکی از بهترین روش های تفکیک فضا در محیط های اداری ، مراکز درمانی و آموزشی و حتی منزل می باشد. پارتیشن دوجداره معمولا دارای ساختار های مختلف از نظر متریال می باشد که می توان به پارتیشن دوجداره آلومینیومی، پارتیشن دوجداره ام دی اف (Partition MDF) و شیشه ایی اشاره کرد که برخی از آنها را قصد داریم در این مقاله معرفی کنیم .

پارتیشن دوجداره معمولا بنا به روش شرکت تولید کننده دارای تفاوت هایی از نظر

شکل ظاهری می باشند ولی در کل شامل یکسری خصوصیات کلی می باشند که میتوان به موارد زیر اشاره کرد

خصوصیات کلی پارتیشن

  • ساختار کلی پارتیشن شامل ستون ها و پنل ها بسته به متریال می تواند از آلومینیوم ، mdf ، شیشه و حتی چوب باشد.
  • در پارتیشن ام دی اف معمولا از نوار های pvc جهت پوشش لبه های کار استفاده می شود.
  • قابلیت ترکیب متریال های مختلف مانند شیشه و ام دی اف در اکثر پارتیشن ها وجود دارد.
  • بر روی شیشه پارتیشن می توان از طر حهای مختلف مانند لوگو و غیره استفاده کرد.
  • استفاده از پرده کرکره ولومی نیز در پارتیشن های دوجداره معمول است.
  • معمولا پنل پارتیشن با عرض 90 و قطر بین 10 الی 15 و ارتفاع 200 الی 210 سانتی متر ساخته می شود.

پارتیشن دوجداره آلومینیومی

این مدل از پارتیشن همان طور که از نامش نیز پیداست دارای ساختار آلومینیومی می باشد. بهترین گزینه جهت استفاده در محیط های مرطوب و محیط هایی که نیاز به شستشو دارند مانند آزمایشگاه ها ، مراکز درمانی و سالن های بهداشتی. از این رو به پارتیشن مطب یا پارتیشن آزمایشگاه نیز معروف هستند.

پارتیشن دوجداره ام دی اف

پارتیشن mdf یکی از معروف ترین نوع از پارتیشن اداری می باشد که از نظر طرح دارای تنوع بالایی بوده و نسبت به پارتیشن آلومینیومی از قیمت مناسب تری برخوردار است. در پارتیشن اداری ام دی اف قابلیت ترکیب ام دی اف و شیشه بخوبی محیاست و این امر باعث شده تا این مدل از تنوع طرح و رنگ بالا برخوردار شود

پارتیشن دوجداره شیشه ایی

پارتیشن شیشه ایی یا پارتیشن فریم لس سبکی نو در پارتیشن دوجداره اداری به شمار می آید . ساختار اصلی این نوع پارتیشن از شیشه 10 میلیمتر نشکن تشکیل شده است که تنها فریم در برگیرنده اصلی آن از آلومینیوم یا فلز می باشد.
درب پارتیشن های شیشه ایی نیز از همان متریال شیشه استفاده شده و فقط از یراق آلات خاصی برای لولا و دستگیره استفاده می شود.

همه سیستم های پارتیشن بندی متنوع آرشا پارتیشن به گونه ای طراحی شده اند که با موارد فنی ساختمان و کارهای معماری مشکلی نداشته باشند و بیشترین امکان را برای کارفرما فراهم آورنند.

دیدگاه کاربران

شما اجازه ارسال نظر را ندارید